P 12

 W dniu 20.10.2023 z inicjatywy firmy ROLNEX we współpracy z firmą ELROL oraz ZABIEL odbyły się w naszej szkole polowe pokazy pracy ciągników rolniczych LOVOL. Rozpoczęły się od wystąpienia dyrektora szkoły pana Arkadiusza Dębały który przedstawił cel spotkania oraz przywitał wszystkich uczestników.  Pokazy zostały zorganizowane dla rolników naszego powiatu oraz uczniów naszej szkoły. Można było zobaczyć w pracy ciągniki o różnej mocy od 40 do 120 KM zagregatowane z pługami zagonowymi,  broną talerzową oraz kosiarką bijakową. Dzięki uprzejmości operatorów można było zasiąść za „sterami” prezentowanych ciągników oraz wykonać samodzielnie krótką próbę pracy wyżej wymienionymi maszynami. W czasie trwania pokazów dla wszystkich dostępny był mini bufet którym zarządzała pani Agnieszka Stręciwilk, a wspomagały ją Milena Rak, Natalia Różyk, Viktoriia Kril, Maryna Khrycheva - uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum hotelarstwa, gdzie można było wypić kawę oraz skosztować bigosu przygotowanego przez naszą kuchnię. Mamy nadzieję że pokazy ciągników i maszyn rolniczych na stałe wejdą do kalendarza imprez w naszej szkole.

 

Pokazy 1Pokazy 2