Raport GUS


Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.  

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.zsrkijany.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2019.03.01. Data ostatniej dużej aktualizacji:  2021.03.04

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści

 • W części filmów nie ma napisów dla osób niesłyszących i Głuchych. Wszystkie nowe filmy dodawane na naszej stronie mają już takie napisy. Do filmów sprzed 1 stycznia 2021 r. planujemy nie dodawać napisów.
 • Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas. Dane teleadresowe są obok formularza kontaktowego.
 • Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 1 marca 2019 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
 • „Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako „nadmierne obciążenie” opisane w ustawie o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji: 2020.03.31

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2021.03.31.

Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami! 

W zgłoszeniu podaj:

 • adres internetowych strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść,
 • swoje imię i nazwisko,
 • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail
 • informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa),

Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.

Za wszystkie kwestie związane z dostępnością cyfrową i udostępnianiem treści z tej strony internetowej odpowiada Magdalena Kasprzyk, Solomija Korol, Jolanta Wąsala. Możesz skontaktować się z nimi mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie - +48 81 75 27 561

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością 

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Powiat Łęczyński. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Zespół Szkół Rolniczych, Kijany 19, 21-077 Spiczyn

 1. Szkoła prowadzi swoją działalność w 5 budynkach, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne i wychowawczo-opiekuńcze (budynek szkoły wraz z salą gimnastyczną, budynek warsztatów, budynek hal warsztatowych, internat A ze stołówką i B. Szkoła wynajmuje część pomieszczeń z przeznaczeniem na działalność przedszkola i placówki opiekuńczo-wychowawczej.
 2. Do budynków szkoły, sali gimnastycznej, warsztatów, prowadzą główne wejścia ze schodami, brak podjazdów dla niepełnosprawnych. Do budynku internatu A, prowadzi wejście wyposażone w podjazd dla niepełnosprawnych. Do budynku hal warsztatowych możliwy jest dostęp osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dostęp do ww. budynków możliwy jest w godzinach pracy szkoły lub internatu.
 3. W budynkach na każdym poziomie (parter, 1 i 2 piętro ) znajdują się korytarze, najwęższy z nich ma szerokość 1,5 m. Budynki nie są wyposażone w windy i platformy przyschodowe.
 4. Toalety dla niepełnosprawnych znajdują się na parterze w budynku internatu A.
 5. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
 6. Na terenie szkoły znajdują się parking z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
 7. Do wszystkich budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
 8. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym szkoły są pracownicy obsługi.
 9. W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.
 10. W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub druku i słabowidzących, nie można skorzysta c z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.