Raport GUS
Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.zsrkijany.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2019.03.01. Data ostatniej dużej aktualizacji: 2021.03.04
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne elementy i treści
- W części filmów nie ma napisów dla osób niesłyszących i Głuchych. Wszystkie nowe filmy dodawane na naszej stronie mają już takie napisy. Do filmów sprzed 1 stycznia 2021 r. planujemy nie dodawać napisów.
- Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas. Dane teleadresowe są obok formularza kontaktowego.
- Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 1 marca 2019 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
- „Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako „nadmierne obciążenie” opisane w ustawie o dostępności cyfrowej.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2020.03.31.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2021.03.31.
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami!
W zgłoszeniu podaj:
- adres internetowych strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść,
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail
- informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa),
Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.
Za wszystkie kwestie związane z dostępnością cyfrową i udostępnianiem treści z tej strony internetowej odpowiada Magdalena Kasprzyk, Solomija Korol, Jolanta Wąsala. Możesz skontaktować się z nimi mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie - +48 81 75 27 561
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Powiat Łęczyński. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Zespół Szkół Rolniczych, Kijany 19, 21-077 Spiczyn
- Szkoła prowadzi swoją działalność w 5 budynkach, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne i wychowawczo-opiekuńcze (budynek szkoły wraz z salą gimnastyczną, budynek warsztatów, budynek hal warsztatowych, internat A ze stołówką i B. Szkoła wynajmuje część pomieszczeń z przeznaczeniem na działalność przedszkola i placówki opiekuńczo-wychowawczej.
- Do budynków szkoły, sali gimnastycznej, warsztatów, prowadzą główne wejścia ze schodami, brak podjazdów dla niepełnosprawnych. Do budynku internatu A, prowadzi wejście wyposażone w podjazd dla niepełnosprawnych. Do budynku hal warsztatowych możliwy jest dostęp osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dostęp do ww. budynków możliwy jest w godzinach pracy szkoły lub internatu.
- W budynkach na każdym poziomie (parter, 1 i 2 piętro ) znajdują się korytarze, najwęższy z nich ma szerokość 1,5 m. Budynki nie są wyposażone w windy i platformy przyschodowe.
- Toalety dla niepełnosprawnych znajdują się na parterze w budynku internatu A.
- Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
- Na terenie szkoły znajdują się parking z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
- Do wszystkich budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym szkoły są pracownicy obsługi.
- W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.
- W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub druku i słabowidzących, nie można skorzysta c z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.