Główna Programy/Projekty Wycieczka dydaktyczna – Targi EUROGASTRO 2010 – 25. III. 2010r.
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Wycieczka dydaktyczna – Targi EUROGASTRO 2010 – 25. III. 2010r. Drukuj

25 marca 2010r. 45 uczniów z trzecich i czwartych klas żywieniowo – hotelarskich uczestniczyło w XIV Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EUROGASTRO, które odbyły się w Centrum Kongresowo – Targowym w Warszawie. Wycieczka realizowana była w ramach projektu EFS „Lepsze jutro – podnosimy jakość kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach”.

Tematyka targów objęła:

·         wyposażenie, sprzęt i oprogramowanie dla gastronomii;

·         specjalistyczny sprzęt wyposażenia zaplecza kuchennego;

·         akcesoria dla gastronomii;

·         wyposażenie sal restauracyjnych, dekoracja wnętrz;

·         zastawy stołowe, porcelana, szkło;

·         żywność i napoje dla gastronomii;

·         alkohole i używki;

·         produkty i półprodukty cukiernicze dla cukiernictwa, lodziarstwa i piekarstwa;

·         meble dla gastronomii;

·         systemy audiowizualne;

·         odzież gastronomiczna;

·         czasopisma branżowe.

 

Oprócz powyższych zagadnień uczniowie ZSR w Kijanach  mieli możliwość obserwować Konkurs kulinarny o tytuł „Kulinarny Talent 2010”, którego koordynatorem był znany Robert Sowa (celem konkursu było wyłonienie spośród młodych ludzi (do 25 roku życia) prawdziwych kulinarnych talentów), a także Mistrzostwa Polski Barista 2010 (uczestnicy w czasie nie dłuższym niż 15 minut powinni zaserwować 4 jurorom: 4 espresso, 4 cappuccino i 4 identyczne bezalkoholowe napoje na bazie espresso). Ponadto zaciekawienie wzbudził koncert Ryszarda Bazarnika, uczestnika drugiej edycji programu „Mam talent” w TVN. Artysta grał na specjalnie przygotowanym instrumencie – Stalgastofonie, wykonanym z pojemników gastronomicznych.

GALERIA ZDJĘĆ