Główna Kształcenie Ogólne
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Kształcenie Ogólne
Europejski Dzień Języków Obcych Drukuj
Kształcenie Ogólne

26 września, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W przygotowania zaangażowani byli nauczyciele języków obcych i uczniowie klas II L, III M i IV CH.

            W tym roku postanowiliśmy uczcić ten dzień poprzez zabawę i naukę. Na specjalnym spotkaniu powitali nas uczniowie klasy II L; Dagmara Góźdź, Damian Andrzejuk i Emilian Opolski, którzy przygotowali kilka informacji o Dniu Języków Obcych i różnorodności językowej Europy. Co ciekawe przedstawili nam te fakty w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim!

            Następnie przed zebranymi w skeczu kabaretowym brawurowo popisali się uczniowie klasy III M; Sławek Banaszek, Radek Grabczak i Robert Pędzisz.

            Spotkanie zakończył quiz językowy, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas. Poza serią pytań dotyczących różnych języków europejskich, uczniowie musieli podać odpowiednik polskiego przysłowia do podanych przysłów w języku niemieckim i angielskim, a także podać etymologię wyrazów obcych funkcjonujących w języku polskim. Zwyciężyła Monika Markowska.

 
Zajęcia z alpinistyki. Drukuj
Kształcenie Ogólne

W ramach realizacji programu nauczania przedmiotu-przysposobienie do służb mundurowych uczniowie liceum z klasy o profilu sportowo-obronnym uczestniczyli w zajęciach, których celem było zapoznanie z podstawami alpinistyki. Uczniowie w terenie odbywali wspinaczkę i zjazdy na linach poznanymi technikami.

 

 Galeria zdjęć.

 

 

 

 
VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Bankach Drukuj
Kształcenie Ogólne

Uczennice z  naszej szkoły Monika Koperczak, Aneta Lutomska, Sylwia  Łozińska i Monika Maj w dniu 19 marca 2012 roku uczestniczyły w eliminacjach okręgowych VI Ogólnopolskiego Konkursu Bankowego w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Do eliminacji centralnych zakwalifikowała się Monika Maj z klasy 3 Technikum Hotelarstwa.

            GRATULUJEMY  i życzymy połamania pióra w Gnieźnie

 

 

 

 
Promocja nauki języka niemieckiego Drukuj
Kształcenie Ogólne

Deutsch Wagen Tour – promocja nauki języka niemieckiego 

Na zaproszenie nauczycieli języka niemieckiego 6 marca 2012 gościliśmy w naszej szkole panią Agnieszkę Żółkowską – lektora projektu Deutsch Wagen Tour w Lublinie.Akcja jest objęta patronatem przez Goethe Insitut i MEN.  Projekt ma na celu motywowanie uczniów do nauki j. niemieckiego. Zajęcia prowadzone były dla klas pierwszych i drugich.Warsztaty rozpoczęły się krótkim przedstawieniem prowadzącej i celu akcji.  W dalszej części na uczniów czekały różne gry słowne i puzzle językowe. Aktywni uczestnicy konkursów otrzymali ciekawe nagrody.

Wszyscy świetnie się bawili na tej niezwykłej lekcji języka niemieckiego.

 
Etap Centralny OWiUR Drukuj
Kształcenie Ogólne
W centralnym etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się 28-29 maja w Bolesławowie koło Pruszcza Gdańskiego naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III C Dariusz Borzęcki (blok: produkcja roślinna). Darek zajął 12 miejsce.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL