Główna Główna Aktualności Marzec 2017 - Dzień Otwartych Drzwi
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Marzec 2017 - Dzień Otwartych Drzwi Drukuj

Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach okazał się dużym wydarzeniem i niesamowitym przeżyciem dla naszej szkolnej społeczności. W naszych progach powitaliśmy wielu uczniów z gimnazjów w Spiczynie, Cycowie, Ludwinie i Zofiówce, jak również rodziców i uczniów, którzy indywidualnie wybrali się, aby poznać naszą szkołę. Dyrektor szkoły Jan Trojak uroczyście rozpoczął szereg imprez przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli w sali gimnastycznej o godzinie 9:00. Następnie nasi młodsi koledzy mieli możliwość spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz wziąć udział w rozgrzewce przed zaciętymi zawodami w piłce siatkowej. W Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Spiczynie, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele Gimnazjum z Cycowa, trzecie zaś z Ludwina. Drużynie z Zofiówki zabrakło bardzo niewiele, aby znaleźć się na podium. Część sportową naszej imprezy przygotował Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "WIGOR". Uczniowie, którzy 31 marca 2017 odwiedzili naszą szkołę uczestniczyli w zajęciach pokazowych w pracowni gastronomicznej i na warsztatach mechanicznych. Dodatkowo obserwowali zadania wykonywane przez uczniów na stoiskach pokazowych. Każdy, kto pierwszy raz odwiedził naszą szkołę, mógł liczyć na pomoc uczniów przygotowanych do oprowadzania i opowiadania o niej. Historia i tradycje szkoły zaprezentowane zostały w bibliotece szkolnej, gdzie przeglądając kroniki można było prześledzić ponad 100 lat wydarzeń szkolnych. Imprezami towarzyszącymi były pokazy jazdy konnej, nauka jazdy samochodem i traktorem, prezentacja działalności firmy AVON, która oprócz zabiegów kosmetycznych prowadziła też akcję profilaktyczną "Wybierz życie - pierwszy krok". Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się też interaktywny turniej matematyczny, podczas którego uczniowie musieli zaprezentować nie tylko wiedzę, ale i refleks oraz spostrzegawczość.  Dzień był bardzo udany a wspaniała pogoda dodatkowo podkreśliła jego niezwykłą atmosferę.

GALERIA ZDJĘĆ