Główna Główna Aktualności Udział Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach w I Wojewódzkich Targach Turystyczno – Gastronomicznych „GASTRO TRAVEL" Świdnik 2016
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Udział Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach w I Wojewódzkich Targach Turystyczno – Gastronomicznych „GASTRO TRAVEL" Świdnik 2016 Drukuj

18.05.2016r. na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku odbyły się I Wojewódzkie Targi Turystyczno – Gastronomiczne „GASTRO TRAVEL" Świdnik 2016, których organizatorem był Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Podczas targów prezentowało się osiemnastu wystawców z branży gastronomicznej i turystycznej, w tym ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH w Kijanach. Szkoła w Kijanach prezentowała warsztaty i degustacje kulinarno-cukiernicze, owoce w czekoladzie z fontanny czekoladowej, promowała kierunki kształcenia realizowane w szkole, promowała szkolne schronisko młodzieżowe. W trakcie targów odbył się konkurs na najciekawsze stoisko wystawiennicze, w którym to ZSR w Kijanach zajął I miejsce, za co otrzymał dyplom i album pamiątkowy. Dodatkowo w targach wzięła udział klasa I Technikum w Kijanach, kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, która obejrzała występy artystyczne, pokaz barmański, warsztaty sporządzania potraw kuchni meksykańskiej oraz inne atrakcje. Uczniowie wzięli udział w loterii, w której uczennica wygrała obiad w jednej z lubelskich restauracji.